Мирхамидов Мирмуҳаммад Миршаҳидович Тошкент шаҳри ҳокимининг комплаенс ва ички назорат масалалари бўйича коррупцияга қарши курашиш бўйича ўринбосари лавозимига тайинланди
М. Мирхамидов 1982 йилда Тошкент шаҳрида туғилган. Олий маълумотга эга, мутахассислиги — юриспрудент. Ўзбекистон Миллий университетини, шунингдек, Тошкент давлат юридик институтини тамомлаган. Юстиция катта маслаҳатчиси синфий унвонига эга.
2006 йилдан бошлаб прокуратура органларида турли лавозимларда меҳнат фаолиятини амалга оширган.
2023 йилдан ҳозирги вақтга қадар Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратурасининг суд ҳужжатлари ва бошқа органлар ҳужжатларининг ижроси қонунийлиги устидан назорат бўйича бошқарма бошлиғи ўринбосари лавозимида ишлаган.

Мирхамидов Мирмухаммад Миршахидович назначен на должность заместителя хокима города Ташкента по вопросам комплаенс- и внутреннего контроля по противодействию коррупции
М. Мирхамидов родился в 1982 году в городе Ташкенте. Имеет высшее образование, по специальности — юрист. Окончил Национальный университет Узбекистана, а также Ташкентский государственный юридический институт. Имеет классный чин старшего советника юстиции.
С 2006 года осуществлял трудовую деятельность в органах прокуратуры, занимая различные должности.
С 2023 года по настоящее время работал в должности заместителя начальника управления по надзору за законностью исполнения судебных актов и актов иных органов Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан.