Халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгашининг Фан, таълим ва соғлиқни сақлаш масалалари бўйича доимий комиссиясининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди.
📝 Мазкур комиссия кун тартибига киритилган Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги Тошкент шаҳар бошқармаси томонидан 2026-йил I-чорак бўйича амалга оширилган ишлари тўғрисида Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги Тошкент шаҳар бошқармаси бошлиғи Мирзаев Бобур Махирджанович ҳисоботи депутатлар томонидан эшитилди.
📁 Шунингдек, мазкур йиғилишда кун тартибидаги Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлигининг Тошкент шаҳар ҳудудий бошқармаси томонидан амалга оширилган ишлари ва талабалар турар жойидаги муаммолар, яшаш шароитлари, таълим муассасасидаги нохуш ҳодисаларнинг олдини олиш бўйича қилинган ишлар тўғрисидаги масала юзасидан Тошкент шаҳар касбий таълим бошқармаси бошлиғи Ражабов Бунёд Абдухалилович йиғилиш қатнашчиларига ҳисобот берди. Ушбу масала депутатлар томонидан тингланиб, атрофлича муҳокама қилинди.
📉 Кун тартибидаги якуний Тошкент шаҳрида мактабгача ва мактаб таълими тизимини ривожлантириш юзасидан амалга оширилаётган ишлар тўғрисидаги масала бўйича Тошкент шаҳар Мактабгача ва мактаб таълими бошқармаси бошлиғи в.в.б. Раҳимжонов Жамшид Рафиқжон ўғли ўз ҳисоботини комиссия аъзоларига тақдим этди.
🔍 Халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгаши фаолияти ҳақида янгиликлардан хабардор бўлиш учун бизни кузатишда давом этинг!

The next meeting of the Standing Commission on Science, Education and Healthcare of the Tashkent City Council of People's Deputies was held.
📝 At the meeting, the report of Mirzayev Bobur Maxirdjanovich, Head of the Tashkent City Department of the National Agency for Social Protection, on the work carried out in the 1st quarter of 2026 was heard by the deputies.
📁 Additionally, Rajabov Bunyod Abdukhalilovich, Head of the Tashkent City Department of Vocational Education, presented a report on the work done by the Tashkent City Territorial Department of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, as well as on problems in student dormitories, living conditions, and measures to prevent negative incidents in educational institutions. This issue was heard and thoroughly discussed by the deputies.
📉 On the final agenda item — regarding the work being carried out to develop the preschool and school education system in Tashkent — Rakhimjonov Jamshid Rafiqjon o‘g‘li, Acting Head of the Tashkent City Department of Preschool and School Education, presented his report to the commission members.
🔍 Continue following us to stay informed about the activities of the Tashkent City Council of People's Deputies!