Халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгашининг Фан, таълим ва соғлиқни сақлаш масалалари бўйича доимий комиссиясининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди.
📝 Мазкур комиссия кун тартибига киритилган Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги Тошкент шаҳар бошқармаси томонидан 2026-йил I-чорак бўйича амалга оширилган ишлари тўғрисида Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги Тошкент шаҳар бошқармаси бошлиғи Мирзаев Бобур Махирджанович ҳисоботи депутатлар томонидан эшитилди.
📁 Шунингдек, мазкур йиғилишда кун тартибидаги Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлигининг Тошкент шаҳар ҳудудий бошқармаси томонидан амалга оширилган ишлари ва талабалар турар жойидаги муаммолар, яшаш шароитлари, таълим муассасасидаги нохуш ҳодисаларнинг олдини олиш бўйича қилинган ишлар тўғрисидаги масала юзасидан Тошкент шаҳар касбий таълим бошқармаси бошлиғи Ражабов Бунёд Абдухалилович йиғилиш қатнашчиларига ҳисобот берди. Ушбу масала депутатлар томонидан тингланиб, атрофлича муҳокама қилинди.
📉 Кун тартибидаги якуний Тошкент шаҳрида мактабгача ва мактаб таълими тизимини ривожлантириш юзасидан амалга оширилаётган ишлар тўғрисидаги масала бўйича Тошкент шаҳар Мактабгача ва мактаб таълими бошқармаси бошлиғи в.в.б. Раҳимжонов Жамшид Рафиқжон ўғли ўз ҳисоботини комиссия аъзоларига тақдим этди.
🔍 Халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгаши фаолияти ҳақида янгиликлардан хабардор бўлиш учун бизни кузатишда давом этинг!

Состоялось очередное заседание постоянной комиссии по вопросам науки, образования и здравоохранения Ташкентского городского Совета народных депутатов.
📝 На заседании был заслушан отчёт начальника Ташкентского городского управления Национального агентства социальной защиты Мирзаева Бобура Махирджановича о работе, выполненной данным управлением в I квартале 2026 года.
📁 Также на заседании начальник Ташкентского городского управления профессионального образования Раджабов Бунёд Абдухалилович представил отчёт о работе, проведённой Ташкентским городским территориальным управлением Министерства высшего образования, науки и инноваций, о проблемах в студенческих общежитиях, условиях проживания и мерах по предотвращению негативных происшествий в образовательных учреждениях. Данный вопрос был подробно обсуждён депутатами.
📉 По заключительному вопросу повестки дня — о работе по развитию системы дошкольного и школьного образования в Ташкенте — исполняющий обязанности начальника Ташкентского городского управления дошкольного и школьного образования Рахимжонов Джамшид Рафикжон угли представил свой отчёт членам комиссии.
🔍 Продолжайте следить за нами, чтобы быть в курсе новостей о деятельности Ташкентского городского Совета народных депутатов!