Пайшанба — «Ёшлар куни» муносабати билан Яшнобод тумани ҳокими Б. Раҳмонқуловнинг ёшлар билан очиқ мулоқоти бўлиб ўтди.
Учрашув давомида ёшларнинг фикр-мулоҳазалари, таклифлари ҳамда уларни қийнаётган долзарб масалалар атрофлича тингланди. Ҳар бир мурожаат юзасидан тегишли тушунтиришлар берилиб, амалий ечимлар ишлаб чиқиш бўйича аниқ вазифалар белгиланди.
Мазкур очиқ мулоқот ёшларнинг ташаббусларини қўллаб-қувватлаш, уларнинг билим ва салоҳиятини янада ривожлантириш, жамият ҳаётидаги фаоллигини оширишга хизмат қилиши билан муҳим аҳамият касб этади.
Ёшлар — келажагимиз бунёдкорлари. Уларнинг илғор ғоялари ва ташаббуслари доимо эътиборда бўлиб, ҳар томонлама қўллаб-қувватлаб борилади.
Маҳаллий Кенгашлар фаолиятида янги самарали бошқарув механизмлари жорий этилмоқда
20.05.2026, 15:59
Маҳаллий Кенгашлар фаолиятида янги самарали бошқар...
Олий Мажлис Сенатининг бугунги 15-ялпи мажлисида «Маҳаллий давлат ҳокимияти тўғрисида»ги Қонунга ўзгартириш ва қўшимчала...

В честь «Дня молодёжи» (четверг) состоялась встреча в формате открытого диалога хокима Яшнабадского района Б.Рахманкулова с молодёжью района.
В ходе встречи были подробно рассмотрены обращения, предложения и актуальные вопросы молодёжи.
По каждому из них даны соответствующие разъяснения и определены конкретные задачи по выработке практических решений.
Данный формат открытого диалога способствует поддержке инициатив молодёжи, дальнейшему развитию их знаний и потенциала, а также повышению их активности в общественной жизни.
Молодёжь — строители нашего будущего.
Их идеи и инициативы всегда находятся в центре внимания и получают всестороннюю поддержку.
В деятельность местных Кенгашей внедряются новые эффективные механизмы управления
20.05.2026, 15:59
В деятельность местных Кенгашей внедряются новые э...
На сегодняшнем 15-м пленарном заседании Сената Олий Мажлиса был обсужден и одобрен сенаторами Закон о внесении изменений...