Янгиҳаётда мудофаа ишлари бўлимининг янги биноси очилди
👍 Бугун Янгиҳаёт туманида барча замонавий талабларга жавоб берадиган мудофаа ишлари бўлимининг янги биноси фойдаланишга топширилди.
👍 Очилиш маросимида Тошкент ҳарбий округи қўшинлари қўмондони, Тошкент шаҳар ҳокими ўринбосари, туман ҳокими ўринбосари, ҳарбий хизматчилар, нуронийлар, депутатлар ҳамда кенг жамоатчилик вакиллари иштирок этди.
👍 Тадбирда сўзга чиққанлар мамлакатимизда мудофаа тизимини янада ривожлантириш, ёшларни ҳарбий-ватанпарварлик руҳида тарбиялаш ҳамда мудофаа ишлари органлари фаолияти самарадорлигини ошириш борасида амалга оширилаётган ислоҳотларга алоҳида тўхталиб ўтди.
⭕️ Шундан сўнг рамзий қизил тасма кесилиб, бино расман фойдаланишга топширилди. Тадбир якунида меҳмонлар ва масъуллар бинода яратилган шарт-шароитлар, замонавий жиҳозлар ҳамда қулайликлар билан яқиндан танишди.

В Янгихаётском районе открылось новое здание отдела по делам обороны
👍 Сегодня в Янгихаётском районе было сдано в эксплуатацию новое здание отдела по делам обороны, отвечающее всем современным требованиям.
👍 В церемонии открытия приняли участие командующий войсками Ташкентского военного округа, заместитель хокима города Ташкента, заместитель хокима района, военнослужащие, ветераны, депутаты и представители широкой общественности.
👍 Выступившие на мероприятии особо отметили реформы, проводимые в нашей стране для дальнейшего развития системы обороны, воспитания молодежи в военно-патриотическом духе и повышения эффективности деятельности органов по делам обороны.
⭕️ После этого была перерезана символическая красная лента, и здание было официально сдано в эксплуатацию. В завершение мероприятия гости и ответственные лица ознакомились с созданными в здании условиями, современным оснащением и удобствами.