Янгиҳаётда мудофаа ишлари бўлимининг янги биноси очилди
👍 Бугун Янгиҳаёт туманида барча замонавий талабларга жавоб берадиган мудофаа ишлари бўлимининг янги биноси фойдаланишга топширилди.
👍 Очилиш маросимида Тошкент ҳарбий округи қўшинлари қўмондони, Тошкент шаҳар ҳокими ўринбосари, туман ҳокими ўринбосари, ҳарбий хизматчилар, нуронийлар, депутатлар ҳамда кенг жамоатчилик вакиллари иштирок этди.
👍 Тадбирда сўзга чиққанлар мамлакатимизда мудофаа тизимини янада ривожлантириш, ёшларни ҳарбий-ватанпарварлик руҳида тарбиялаш ҳамда мудофаа ишлари органлари фаолияти самарадорлигини ошириш борасида амалга оширилаётган ислоҳотларга алоҳида тўхталиб ўтди.
⭕️ Шундан сўнг рамзий қизил тасма кесилиб, бино расман фойдаланишга топширилди. Тадбир якунида меҳмонлар ва масъуллар бинода яратилган шарт-шароитлар, замонавий жиҳозлар ҳамда қулайликлар билан яқиндан танишди.

New Building of the Defense Affairs Department Opened in Yangihayot
👍 Today, a new building of the Defense Affairs Department that meets all modern requirements was put into operation in Yangihayot district.
👍 The opening ceremony was attended by the Commander of the Tashkent Military District troops, the Deputy Mayor of Tashkent city, the Deputy Hokim of the district, military personnel, elders, deputies, and representatives of the general public.
👍 Speakers at the event highlighted the reforms being implemented in our country to further develop the defense system, educate young people in a military-patriotic spirit, and increase the efficiency of defense affairs bodies.
⭕️ After that, a symbolic red ribbon was cut, and the building was officially commissioned. At the end of the event, guests and officials familiarized themselves with the conditions created in the building, modern equipment, and conveniences.