Учтепа туманидаги Тошкент шаҳар 3-сон болалар клиник шифохонасида Тошкент шаҳар ҳокимининг учтепаликлар билан «Ахборот, ҳисобот, мулоқот» шаклидаги учрашуви бўлиб ўтди.
Тадбирда соғлиқни сақлаш тизимидаги мавжуд муаммолар, оналик ва болаликни муҳофаза қилиш, тиббий муассасаларни замонавий ускуналар билан таъминлаш масалалари муҳокама қилинди. Таъкидланишича, сўнгги беш йил давомида ушбу йўналишдаги қатор муаммолар сезиларли даражада камайган. Шунингдек, тиббиёт муассасалари учун 56 турдаги 81 та замонавий ускуналар харид қилингани маълум қилинди.
🧠 Йиғилишда хорижий тажриба асосида янги типдаги поликлиникалар қурилиши, болалар сил касалликлари шифохонасини таъмирлаш, шунингдек, айрим тиббиёт муассасаларини реконструкция қилиш бўйича режалар тақдим этилди.
🧑‍💻 Шунингдек, Учтепа туманидаги 1-сон спорт мактабини кенгайтириш лойиҳаси ҳам намойиш этилди. Лойиҳа амалга оширилгач, спорт турлари сони 13 тадан 32 тага етади, спорт билан шуғулланувчи ёшлар қамрови эса 570 нафардан 3800 нафаргача оширилиши кутилмоқда. Маҷмуада кибер спорт учун ҳам алоҳида майдон ташкил этилиши режалаштирилган.
💬 Тадбир давомида аҳоли мурожаатлари тингланиб, эҳтиёжманд фуқароларга ногиронлик аравачалари топширилди. Шунингдек, Президентимиз ташаббуси билан Қурбон ҳайити муносабати билан «Вақф» хайрия жамоат фонди томонидан операцияга муҳтож беморларга махсус ваучерлар берилди.
➡️ Учрашув навбатдаги манзилларда давом этади. Унда кўтарилаётган масалалар ва тақдим этилаётган лойиҳалар аҳоли саломатлигини мустаҳкамлаш, ёшлар учун кенг имкониятлар яратиш ҳамда пойтахт инфратузилмасини янада ривожлантиришга хизмат қилиши билан аҳамиятлидир.

Meeting in the Format “Information, Reporting, Dialogue” Held Between Tashkent Mayor and Residents of Uchtepa District at Tashkent City Children’s Clinical Hospital No. 3
The meeting discussed existing problems in the healthcare system, protection of motherhood and childhood, and the provision of medical institutions with modern equipment. It was noted that over the past five years, a number of problems in this area have significantly decreased. It was also reported that 81 units of modern equipment of 56 different types were purchased for medical institutions.
🧠 During the meeting, plans were presented for the construction of new-type polyclinics based on foreign experience, the renovation of the children’s tuberculosis hospital, and the reconstruction of certain medical institutions.
🧑‍💻 Additionally, a project to expand Sports School No. 1 in Uchtepa district was demonstrated. Once implemented, the number of sports disciplines will increase from 13 to 32, and the coverage of young people engaged in sports is expected to grow from 570 to 3,800 people. The construction of a separate area for cyber sports is also planned.
💬 During the event, residents’ appeals were heard, and wheelchairs were handed over to citizens in need. Furthermore, on the initiative of the President, in connection with Eid al-Adha, special vouchers were provided by the “Vaqf” charity public foundation to patients in need of surgery.
➡️ The meetings will continue at the next locations. The issues raised and the projects presented are significant as they contribute to strengthening public health, creating broad opportunities for young people, and further developing the capital’s infrastructure.