📈Sessiyada poytaxtning ijtimoiy-iqtisodiy rivoji, aholi murojaatlari bilan ishlash, qonuniylikni ta’minlash hamda shahar infratuzilmasiga oid muhim masalalar ko‘rib chiqildi.
Jumladan, davlat organlari va tashkilotlarida murojaatlar bilan ishlash holati, jinoyatchilikni qisqartirish va korrupsiyaning oldini olish borasida 2026-yilning ikkinchi choragida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan axborotlar tinglandi.
📊 Shuningdek, Toshkent shahrining eksport va investitsiya salohiyatini oshirish, hududiy investitsiya dasturlari hamda xorijiy investitsiyalar ishtirokidagi loyihalar ijrosi, turizm salohiyatini rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.
📊Bundan tashqari sessiya davomida yer va kadastr munosabatlari, o‘zboshimchalik bilan egallangan yer uchastkalari va ulardagi qurilmalarga bo‘lgan huquqlarni e’tirof etish, yer uchastkalarini davlat va jamoat ehtiyojlari uchun olib qo‘yish jarayonlarini ochiq muhokama qilish masalalari yuzasidan hisobotlar tinglandi va deputatlar tomonidan muhokama qilindi.
Toshkent sayyohlar uchun yanada jozibador bo‘lmoqda
23.07.2026, 10:26
Toshkent sayyohlar uchun yanada jozibador bo‘lmoqd...
⚡️2026-yilning 6 oyida poytaxtda 26 ta turizm va gastronomik ko‘cha faoliyat yuritib, ularning umumiy uzunligi 27,2 kilo...

📈At the session, important issues related to the socio-economic development of the capital, work with citizens’ appeals, ensuring legality, and the city’s infrastructure were considered.
In particular, information was heard on the state of work with appeals in state bodies and organizations, as well as on the work carried out in the second quarter of 2026 to reduce crime and prevent corruption.
📊In addition, issues of increasing the export and investment potential of Tashkent city, the implementation of territorial investment programs and projects with the participation of foreign investments, and the development of tourism potential were discussed.
📊Furthermore, during the session, reports were heard and discussed by the deputies on land and cadastral relations, recognition of rights to self-seized land plots and structures on them, and the processes of withdrawing land plots for state and public needs.
Tashkent is becoming more attractive for tourists
23.07.2026, 10:26
⚡️In the first 6 months of 2026, 26 tourism and gastronomic streets were operating in the capital, with a total length o...