Тошкент шаҳар ҳокимининг қурилиш, тўсиқсиз муҳит яратиш, коммуникацияларни ривожлантириш, экология ва кўкаламзорлаштириш масалалари бўйича биринчи ўринбосари Бахтияр Рахмонов, туман ҳокими Буниёд Мамаджанов ҳамда мутасадди раҳбарлар Учтепа туманидаги «Фарҳод» маҳалласида барпо этилаётган 24/7 кўчасида олиб борилаётган бунёдкорлик ҳамда ободонлаштириш ишлари билан танишди.
⚡️⚡️ Ташриф давомида ҳудуддаги йўл инфратузилмаси, коммуникация тармоқлари, яшил ҳудудларни кенгайтириш, ободонлаштириш ҳамда аҳоли учун қулай ва замонавий муҳит яратишга қаратилган ишлар кўздан кечирилди.
⚡️⚡️ Ўрганиш жараёнида аниқланган камчиликлар юзасидан масъул корхона ва ташкилотлар раҳбарларига белгиланган муддатларда камчиликларни бартараф этиш бўйича тегишли топшириқлар берилди.
🔼 Учтепа туманида амалга оширилаётган бунёдкорлик ишлари аҳоли учун янада қулай, хавфсиз ва замонавий шаҳар муҳитини яратишга хизмат қилмоқда.

Uchtepa District News
First Deputy Mayor of Tashkent for Construction, Creation of a Barrier-Free Environment, Development of Communications, Ecology and Greening Baxtiyor Rakhmonov, Hokim of Uchtepa District Bunyod Mamadjanov and responsible officials inspected the ongoing construction and improvement works on the 24/7 Street in “Farhod” mahalla of Uchtepa district.
⚡️⚡️ During the visit, the road infrastructure, communication networks, expansion of green areas, landscaping works, and efforts to create a comfortable and modern environment for residents were reviewed.
⚡️⚡️ Based on the shortcomings identified during the inspection, relevant instructions were given to the heads of responsible enterprises and organizations to eliminate the deficiencies within the established deadlines.
🔼 The construction works being carried out in Uchtepa district contribute to creating an even more comfortable, safe and modern urban environment for the population.