FVV vazirining birinchi o‘rinbosari, Toshkent shahar FVBB boshlig‘i birinchi o‘rinbosari hamda Chilonzor tumani FVB rahbariyati ishtirokida Bunyodkor shoh ko‘chasida joylashgan “OLTIN MARKAZI” ko‘ngilochar savdo markazida favqulodda vaziyatlar va yong‘in sodir bo‘lishi mumkin bo‘lgan holatlarda fuqarolar hamda ishchi-xodimlarni tezkor, tartibli va xavfsiz tarzda evakuatsiya qilish bo‘yicha o‘quv-amaliy mashg‘ulotlar o‘tkazildi.
O‘quv mashg‘ulotlari jarayonida shartli favqulodda vaziyat va yong‘in holati modellashtirilib, evakuatsiya jarayonining barcha bosqichlari amaliyotda sinovdan o‘tkazildi.
Mazkur o‘quv-amaliy mashg‘ulotlar aholi xavfsizligini ta’minlash, favqulodda vaziyatlarning oldini olish hamda ularning salbiy oqibatlarini kamaytirishga qaratilgan muhim profilaktik tadbir hisoblanadi.

The first deputy minister of the Ministry of Emergency Situations (MES), the first deputy head of the Tashkent City Emergency Situations Department, and the leadership of the Chilanzar district MES participated in practical training exercises on the rapid, orderly, and safe evacuation of citizens and employees in the event of possible emergencies and fires at the “OLTIN MARKAZI” entertainment and shopping center located on Bunyodkor Avenue.
During the training exercises, a simulated emergency and fire situation was modeled, and all stages of the evacuation process were practically tested.
These practical training exercises are considered an important preventive measure aimed at ensuring public safety, preventing emergencies, and minimizing their negative consequences.