Muminov Obidjon Odilovich Toshkent shahar hokimining o‘rinbosari — Uy-joy kommunal xo‘jaligi bosh boshqarmasi boshlig‘i etib tayinlandi.
🕊️Obidjon Muminov 1987-yilda Navoiy viloyatida tug‘ilgan. 2013-yilda Navoiy davlat pedagogika institutini, 2024-yilda esa Rossiya Federatsiyasi Prezidenti huzuridagi Rossiya xalq xo‘jaligi va davlat xizmati akademiyasi Davlat boshqaruvi oliy maktabini (magistratura) tamomlagan.
➡️Tayinlovga qadar O‘zbekiston Respublikasi Qurilish va uy-joy kommunal xo‘jaligi vazirligida Ko‘p xonadonli uy-joy fondini boshqarish va ekspluatatsiya qilish tizimini muvofiqlashtirish hamda renovatsiya loyihalarini umumlashtirish departamenti boshlig‘i lavozimida faoliyat yuritib kelgan.

Муминов Обиджон Одилович назначен заместителем хокима города Ташкента — начальником Главного управления жилищно-коммунального хозяйства.
🕊️Обиджон Муминов родился в 1987 году в Навоийской области. В 2013 году окончил Навоийский государственный педагогический институт, а в 2024 году — Высшую школу государственного управления (магистратура) Российской академии народного хозяйства и государственной службы при Президенте Российской Федерации.
➡️До назначения работал начальником Департамента по координации системы управления и эксплуатации многоквартирного жилищного фонда и обобщению проектов реновации Министерства строительства и жилищно-коммунального хозяйства Республики Узбекистан.