Muminov Obidjon Odilovich Toshkent shahar hokimining o‘rinbosari — Uy-joy kommunal xo‘jaligi bosh boshqarmasi boshlig‘i etib tayinlandi.
🕊️Obidjon Muminov 1987-yilda Navoiy viloyatida tug‘ilgan. 2013-yilda Navoiy davlat pedagogika institutini, 2024-yilda esa Rossiya Federatsiyasi Prezidenti huzuridagi Rossiya xalq xo‘jaligi va davlat xizmati akademiyasi Davlat boshqaruvi oliy maktabini (magistratura) tamomlagan.
➡️Tayinlovga qadar O‘zbekiston Respublikasi Qurilish va uy-joy kommunal xo‘jaligi vazirligida Ko‘p xonadonli uy-joy fondini boshqarish va ekspluatatsiya qilish tizimini muvofiqlashtirish hamda renovatsiya loyihalarini umumlashtirish departamenti boshlig‘i lavozimida faoliyat yuritib kelgan.

Obidjon Odilovich Muminov has been appointed as Deputy Hokim of Tashkent City — Head of the Main Department of Housing and Communal Services.
🕊️ Obidjon Muminov was born in 1987 in Navoiy region. In 2013, he graduated from Navoiy State Pedagogical Institute, and in 2024 from the Graduate School of Public Administration at the Russian Presidential Academy of National Economy and Public Administration (Master’s degree).
➡️ Prior to this appointment, he served as Head of the Department for Coordination of the Management and Operation System of Multi-Apartment Housing Stock and Generalization of Renovation Projects at the Ministry of Construction and Housing and Communal Services of the Republic of Uzbekistan.