Shaxsiy qabul: fuqarolar murojaatlariga yechim
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2026-yil 1-apreldagi PF–51-son "Aholi bilan muloqot tizimini samarali tashkil qilish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida"gi Farmoni ijrosini ta'minlash hamda fuqarolar bilan ochiq muloqotni yanada kuchaytirish maqsadida Toshkent shahar hokimining o‘rinbosari A. Shovkatov tomonidan madaniyat, turizm va madaniy meros sohalari bo‘yicha jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlarini o‘rganish yuzasidan sayyor qabul o‘tkazildi.
📈Qabul davomida fuqarolar va tadbirkorlik subyektlari tomonidan mazkur sohalarni rivojlantirish, investitsiya loyihalarini amalga oshirish, madaniy va turizm infratuzilmasini takomillashtirish, xizmatlar sifatini oshirish, tadbirkorlik faoliyatini qo‘llab-quvvatlash hamda boshqa dolzarb masalalar yuzasidan murojaatlar va takliflar bildirildi.
🧑‍💻Har bir murojaat batafsil o‘rganilib, ularning mazmun-mohiyatidan kelib chiqib, amaldagi qonunchilik hujjatlariga muvofiq tegishli mas'ullarga aniq topshiriqlar berildi. Qo‘shimcha o‘rganishni talab etadigan masalalar ijro nazoratiga olinib, ularning qonuniy va o‘z vaqtida hal etilishini ta'minlash yuzasidan zarur choralar belgilandi.
➡️Fuqarolar bilan ochiq va samarali muloqotni yo‘lga qo‘yish, ularning murojaatlariga tezkor va adolatli yechim topish, shuningdek, davlat organlari faoliyatining ochiqligi va hisobdorligini ta'minlash borasidagi ishlar izchil davom ettirilmoqda.

Личный приём: решение обращений граждан
Во исполнение Указа Президента Республики Узбекистан No ПФ-51 от 1 апреля 2026 года "О дополнительных мерах по эффективной организации системы диалога с населением" и в целях дальнейшего усиления открытого диалога с гражданами заместитель хокима города Ташкента А. Шовкатов провёл выездной приём по изучению обращений физических и юридических лиц в сферах культуры, туризма и культурного наследия.
📈В ходе приёма граждане и субъекты предпринимательства озвучили обращения и предложения по развитию данных сфер, реализации инвестиционных проектов, совершенствованию культурной и туристической инфраструктуры, повышению качества услуг, поддержке предпринимательской деятельности, а также по другим актуальным вопросам.
🧑💻Каждое обращение было детально изучено, и исходя из его сути, ответственным лицам были даны конкретные поручения в соответствии с действующим законодательством. Вопросы, требующие дополнительного изучения, взяты под исполнительный контроль, и определены необходимые меры для обеспечения их законного и своевременного решения.
➡️Последовательно продолжается работа по налаживанию открытого и эффективного диалога с гражданами, оперативному и справедливому решению их обращений, а также по обеспечению открытости и подотчётности деятельности государственных органов.