Toshkent shahar hokimligida ko‘p kvartirali uylarni boshqarish sohasida Yaponiya kompaniyalari bilan hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi
Toshkent shahar hokimligida Yaponiyaning qator kompaniyalari vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Unda Toshkent shahar hokimining uy-joy kommunal xo‘jaligi masalalari bo‘yicha o‘rinbosari Obidjon Muminov hamda tegishli tashkilotlar rahbarlari ishtirok etdi.
⛽️ Uchrashuv davomida ko‘p kvartirali uylarni boshqarish tizimini yanada rivojlantirish, uy-joy kommunal xizmatlari sifatini oshirish, turar joy fondidan samarali foydalanish, binolarning energiya samaradorligini kuchaytirish hamda aholi uchun yanada qulay va xavfsiz yashash muhitini yaratish masalalari yuzasidan fikr almashildi.
🤩 Shuningdek, boshqaruv jarayonlarini raqamlashtirish, boshqaruv tashkilotlari faoliyatini takomillashtirish, energiya tejovchi texnologiyalarni joriy etish hamda ko‘p kvartirali uy-joy fondini boshqarish bo‘yicha xalqaro tajribani o‘rganish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
📈Yaponiya tomoni ushbu yo‘nalishda qo‘llanilayotgan zamonaviy yondashuvlar haqida ma’lumot berib, tajriba almashish va professional hamkorlikni rivojlantirishga tayyorligini bildirdi.
🔺Uchrashuv yakunida tomonlar o‘zaro manfaatli yo‘nalishlarda muloqotni davom ettirish, qo‘shma tashabbuslarni amalga oshirish imkoniyatlarini o‘rganish hamda hamkorlikni izchil rivojlantirish yuzasidan kelishib oldilar.

Prospects for cooperation with Japanese companies in the field of multi-apartment building management were discussed at the Tashkent City Administration
A meeting was held at the Tashkent City Administration with representatives of a number of Japanese companies. It was attended by Obidjon Muminov, Deputy Mayor of Tashkent City for Housing and Communal Services, as well as heads of relevant organizations.
⛽️During the meeting, views were exchanged on further developing the multi-apartment building management system, improving the quality of housing and communal services, efficient use of the housing stock, enhancing the energy efficiency of buildings, and creating a more comfortable and safe living environment for the population.
🤩Special attention was also paid to the digitalization of management processes, improving the activities of management organizations, introducing energy-saving technologies, and studying international experience in the management of the multi-apartment housing stock.
📈The Japanese side provided information on modern approaches applied in this area and expressed readiness to exchange experience and develop professional cooperation.
🔺At the end of the meeting, the parties agreed to continue dialogue in mutually beneficial areas, explore opportunities for implementing joint initiatives, and consistently develop cooperation.
Within the framework of the Afghan–Uzbek Business Forum, the Tashkent City Administration delegation, led by Deputy Mayor Sharof Rahmanov, held a meeting in Kabul with the Deputy Head of the Kabul Municipality, Mohammad Asif Jalalzai.
27.07.2026, 17:21
Within the framework of the Afghan–Uzbek Business ...
🧑‍💻During the meeting, views were exchanged on city management, urbanization processes, infrastructure development, an...