Xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashi huzuridagi Ijtimoiy sheriklik komissiyasining yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Yig‘ilishda 2025-yil davomida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan tegishli jamoat tashkilotlari hamda fuqarolik jamiyati institutlari vakillarining hisobotlari tinglandi.
Jumladan:
— O‘zbekiston Nogironlar jamiyati Toshkent shahar bo‘linmasi;
— O‘zbekiston Ko‘zi ojizlar jamiyati Toshkent shahar bo‘linmasi;
— O‘zbekiston Karlar jamiyati Toshkent shahar bo‘linmasi;
— O‘zbekiston Nogironlar assotsiatsiyasi Toshkent shahar bo‘linmasi;
— Oliy Majlis huzuridagi Fuqorolik jamiyati institutlarini qo‘llab-quvvatlash jamoat fondi Toshkent shahar bo‘linmasi vakillari o'tgan 2025-yil davomida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan ma'lumot berdilar.
Muhokamalar davomida ijtimoiy sheriklikni yanada mustahkamlash, fuqarolik jamiyati institutlari bilan hamkorlikni kengaytirish hamda imkoniyati cheklangan shaxslar huquq va manfaatlarini qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha kelgusidagi ustuvor yo‘nalishlar yuzasidan fikr almashildi.

A meeting of the Social Partnership Commission under the Tashkent City Council of People’s Deputies was held.
During the meeting, reports from representatives of relevant public organizations and civil society institutions on the work carried out in 2025 were heard.
In particular:
— Tashkent city branch of the Society of Disabled People of Uzbekistan;
— Tashkent city branch of the Society of the Blind of Uzbekistan;
— Tashkent city branch of the Society of the Deaf of Uzbekistan;
— Tashkent city branch of the Association of Disabled People of Uzbekistan;
— Representatives of the Tashkent city branch of the Public Fund for Support of Civil Society Institutions under the Oliy Majlis provided information on the work carried out during 2025.
During the discussions, opinions were exchanged on further strengthening social partnership, expanding cooperation with civil society institutions, and priority directions for supporting the rights and interests of persons with disabilities in the future.