Xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashi huzuridagi Ijtimoiy sheriklik komissiyasining yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Yig‘ilishda 2025-yil davomida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan tegishli jamoat tashkilotlari hamda fuqarolik jamiyati institutlari vakillarining hisobotlari tinglandi.
Jumladan:
— O‘zbekiston Nogironlar jamiyati Toshkent shahar bo‘linmasi;
— O‘zbekiston Ko‘zi ojizlar jamiyati Toshkent shahar bo‘linmasi;
— O‘zbekiston Karlar jamiyati Toshkent shahar bo‘linmasi;
— O‘zbekiston Nogironlar assotsiatsiyasi Toshkent shahar bo‘linmasi;
— Oliy Majlis huzuridagi Fuqorolik jamiyati institutlarini qo‘llab-quvvatlash jamoat fondi Toshkent shahar bo‘linmasi vakillari o'tgan 2025-yil davomida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan ma'lumot berdilar.
Muhokamalar davomida ijtimoiy sheriklikni yanada mustahkamlash, fuqarolik jamiyati institutlari bilan hamkorlikni kengaytirish hamda imkoniyati cheklangan shaxslar huquq va manfaatlarini qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha kelgusidagi ustuvor yo‘nalishlar yuzasidan fikr almashildi.

Состоялось заседание Комиссии по социальному партнёрству при Ташкентском городском Кенгаше народных депутатов
На заседании были заслушаны отчёты представителей профильных общественных организаций и институтов гражданского общества о работе, проделанной в течение 2025 года.
В частности, информацию о деятельности за 2025 год представили:
— Ташкентское городское отделение Общества инвалидов Узбекистана;
— Ташкентское городское отделение Общества слепых Узбекистана;
— Ташкентское городское отделение Общества глухих Узбекистана;
— Ташкентское городское отделение Ассоциации инвалидов Узбекистана;
— Ташкентское городское отделение Общественного фонда поддержки институтов гражданского общества при Олий Мажлисе.
В ходе обсуждений состоялся обмен мнениями по вопросам дальнейшего укрепления социального партнёрства, расширения взаимодействия с институтами гражданского общества, а также определения приоритетных направлений по поддержке прав и интересов лиц с ограниченными возможностями.