Yangihayot tumanidagi nomsiz ko‘chalarni nomlash hamda amaldagi ayrim ko‘chalarni qayta nomlash uchun ovoz berishda ishtirok eting!
Geografik obyektlarni nomlash va qayta nomlash masalalari bo‘yicha Toshkent shahar komissiyasiga Yangihayot tumani hokimligining tuman hududidagi nomsiz ko‘chalarni nomlash hamda amaldagi ayrim ko‘chalarni qayta nomlash bo‘yicha takliflari kelib tushgan.
Toshkent shahar hokimligi “Geografik obyektlarning nomlari to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi
Qonunining 4¹-moddasiga muvofiq, mahalliy aholining fikrini o‘rganish maqsadida poytaxt aholisini Yangihayot tumanidagi nomsiz ko‘chalarni nomlash hamda amaldagi ayrim ko‘chalarni qayta nomlash yuzasidan o‘z fikrini https://geonom.tashkent.uz saytida ovoz berish yo‘li bilan bildirishga taklif etadi.

Примите участие в голосовании по присвоению наименований безымянным улицам, а также переименованию некоторых улиц Янгихаётского района!
В комиссию по вопросам присвоения наименований и переименования географических объектов города Ташкента поступило предложение от хокимията Янгихаётского района по присвоению наименований безымянным улицам, а также переименованию некоторых улиц.
В соответствии со ст. 4¹ Закона Республики Узбекистан «О наименованиях географических объектов», с целью изучения мнения местного населения, хокимият города Ташкента приглашает жителей столицы выразить свое мнение относительно присвоения наименований безымянным улицам, а также переименования некоторых улиц Янгихаётского района путём голосования на сайте https://geonom.tashkent.uz.
Также своё мнение можно выразить одним из нижеследующих способов:
Устно по телефону: +998-71-210-04-13 (в рабочие дни с 09:00 до 17:00);
Письменно, направив письмо по адресу: 100060, г. Ташкент, Чиланзарский район, улица Ислама Каримова, 51;